Jdi na obsah Jdi na menu
 


dornova masáž

24. 12. 2006

Dornova metoda

 

Je to velmi šetrná manuální terapie, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy.

Účinně a citlivě Vás zbaví fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Po navracení kloubů a obratlů do původní polohy pocítíte okamžitou úlevu a prožijete jak chutná volný tok energie hlavními energetickými drahami.

Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců, nebo ruky terapeuta. Nemusíte se vůbec obávat prudkých a nebezpečných pohybů, kterými by došlo k poškození Vašeho těla.

V průběhu terapie se provede Breussova masáž páteře. Jedná se o jednu z velmi příjemných a uvolňujících masáží.

Narozdíl od klasické masáže, která opomíjí, ba přímo nedovoluje masírovat páteř, je tato metoda založena právě na masáži samotné páteře a jejích vzpřimovačů a povrchových svalů s ní souvisejících.

Při masáži se používá výhradně třezalkový olej, který ještě více prohlubuje uvolnění svalů a napomáhá regeneraci meziobratlových plotének. Na závěr masáže se provede ještě třezalkový zábal, který celý efekt masáže i výsledný prožitek a uvolnění umocní.

Po navrácení kloubů a obratlů do původní polohy odstraníme nepříjemnosti způsobené jejich posunutím. Tah svalů a disharmonie skeletu, které dlouhodobě posunutí způsobili, může přetrvávat v původní či lehčí formě. Měla by se tudíž harmonizovat ještě tato sféra (viz. ReiKi a Reflexní terapie). 


Po provedení terapie se může stát, že klient zhruba dva dny pociťuje otlaky v místech, kde se terapie prováděla. Dokonce se mohou vyskytnou i podlitiny nebo otoky, které však velmi rychle mizí. Děje se tak proto, že se z kloubních pouzder může vytlačit nadbytečná tekutina, která je pak vstřebána do lymfatického systému.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Masáže spec.sedačkou v dodávkovém autě

(Libor Macháček, 3. 6. 2007 10:46)

Po instalaci spec.odpružené sedačky např. KAB 711 kompletně odpružená a tlumená sedačka a také vybavená spec.masážním hřibkem u opěry sedadla zcela vymizely bolesti zad,po jízdě se cítim výborně.Když jsem jezdil os. autem bez odpružení pořád mne bolely záda,teď když mám v dodávce pružnou sedačku je to v pořádku,záda nebolí.